Ako schudnúť o 10 kg? Cvičenie a diéta

fyzická aktivita na zníženie hmotnosti za mesiac o 10 kg

Problém chudnutia je v poslednej dobe najaktuálnejší, tak medzi mladými dievčatami, ako aj medzi staršími ženami. No práve dievčatá sa najčastejšie obávajú o svoj vzhľad a absenciu nadbytočných kilogramov, a tak každý deň hľadajú spôsoby, ako cvičením a diétami schudnúť 10 kg. Prečo práve 10 kg? Táto váha je približná, pretože u každého je počet kilogramov nadváhy, ktorých sa potrebujete zbaviť, čisto individuálny. Najpopulárnejším vyhľadávacím dopytom na internete však stále zostáva „Ako schudnúť o 10 kg? Cvičenie a strava", takže o tom budeme hovoriť neskôr.

V skutočnosti existuje pomerne veľa spôsobov, ako schudnúť. Patria sem nielen diéty a cvičenia, ale aj správna výživa celkovo a rôzne kozmetické procedúry (zábaly, masáže, kúpele), nehovoriac o čajoch a bylinných prípravkoch na chudnutie. Každý však vie, že ide o integrovaný prístup k riešeniu problému, ako schudnúť o 10 kg pomocou cvičení za mesiac, ktoré prinesú najvýraznejší účinok.

Špeciálne tréningové systémy na chudnutie vyvinuté odborníkmi na fitness vám umožňujú efektívne schudnúť 10 kg cvičením za 2 týždne alebo skôr, len ak budete striktne dodržiavať určitú diétu a úroveň fyzickej aktivity. Pomocou nich sa vám podarí nielen dostať svoju váhu do normálu, ale aj napumpovať takmer všetky svalové skupiny.

Pre každého, kto chce cvičením schudnúť o 10 kg za 2 týždne alebo maximálne za mesiac, predstavujeme špeciálnu zostavu efektívnych cvičení na doma.

Ako schudnúť 10 kg za mesiac cvičením?

Ako sme už zistili, iba integrovaný prístup k otázke chudnutia môže priniesť očakávané výsledky. Preto pri cvičení na chudnutie nezabudnite správne jesť a piť až 2-3 litre vody. Pravidelná fyzická aktivita by mala byť povinná. K tomu sa môžete prihlásiť na bazén, fitness, aerobik, tanec, pilates alebo beh.

A ak chcete výsledok upevniť, použite nasledujúcu sadu cvičení, aby ste schudli o 10 kg. Zvážte cvičenia pre najproblematickejšie oblasti tela:

  • Východisková poloha - stojí na rukách (ako pri klikoch), pričom chrbát je rovný a neklesá a žalúdok je vtiahnutý dovnútra. Jednu nohu pokrčte v kolene a nasmerujte ju na opačné rameno, potom sa vráťte do východiskovej polohy. Opakujte rovnaké kroky s druhou nohou asi 15-krát v 3 sériách.
  • Uchopte operadlo stoličky a zdvihnite nohu v 90-stupňovom uhle k telu bez toho, aby ste zohli koleno. Potom s ním urobte 10 kruhových pohybov a vymeňte nohu. Chrbát majte neustále vystretý.
  • Postavte sa bokom k stoličke, držte sa rukou a vykonajte 20 švihov každou nohou na stranu, čím dokončite 3 sady. Aby ste zvýšili záťaž, nedržte sa stoličky rukou.
  • Ľahnite si na zem a rytmicky dvíhajte zadok hore a dole aspoň 20-krát v 3 sériách. Potom sa prevráťte na bok a vykonajte 30 švihov každou nohou hore a dopredu, pričom ju držte rovnobežne s podlahou.
  • Umiestnite nohy na šírku ramien a zdvihnite ruky nahor a zopnite ich do hradu. Vykonajte hladké sklony, najprv v jednom smere, potom v druhom a potom sa vráťte do východiskovej polohy. Mali by ste cítiť, ako sú vaše šikmé svaly a brušné svaly natiahnuté, čo vás postupne zbaví ochabnutých strán.
  • Položte nohy blízko seba a švihnite nohami, najprv jednou, potom druhou. Zároveň vždy stojte rovno, bez nakláňania chrbta. Ak je pre vás tento cvik náročný, môžete ruku držať za operadlom stoličky. Vykonajte asi 15 švihov každou nohou v 3 sériách.

Aby však cvičenia pri chudnutí priniesli maximálny výsledok, je potrebné prísne dodržiavať správnu výživu, takže ďalej budeme hovoriť o tom, ako schudnúť o 10 kg pomocou diét. Nezabúdajte ani na cvičenie.

Ako schudnúť o 10 kg a viac pomocou diét a pravidelného cvičenia?

jablko na chudnutie za mesiac na 10 kg

Po vykonaní vyššie uvedeného súboru cvičení na chudnutie si určte individuálnu stravu. Môžu ho predstavovať špeciálne navrhnuté diéty, ako aj diéta založená na pravidlách zdravej výživy s určitými obmedzeniami.

Aj keď nie ste zástancom diét, pamätajte, že pre efektívne chudnutie sa musíte rozhodne vzdať alkoholu, mastných, sladkých a škrobových jedál, s výnimkou rýchleho občerstvenia, rýchlych sacharidov a nasýtených tukov. Potraviny, ktoré vašej postave škodia, nahraďte čerstvou zeleninou, ovocím a obilninami a tiež pite čo najviac vody. Znížte svoju porciu denne: týmto spôsobom môžete znížiť príjem potravy. Navyše, čoskoro sa váš žalúdok citeľne zmenší a pocit hladu vás prestane tak často obťažovať a budete môcť prijímať stále menej a menej kalórií.

Ak si trúfate na drastické opatrenia a chcete vedieť, ako schudnúť o 10 kg a viac pomocou diét, použite nasledujúce metódy:

  • Prísna mono-diéta založená na beztučnom kefíre a pohánke. Je určený na 1 týždeň, ak je to žiaduce, môže sa po chvíli predĺžiť alebo zopakovať.
  • Diéta založená na zelerovej polievke. Je to jedna z najjednoduchších, pretože túto polievku môžete zjesť v akomkoľvek množstve vždy, keď pocítite hlad, bez strachu o postavu. Na jeho prípravu budete potrebovať tieto produkty: 1 kg kapusty, 2 mrkvy, 0, 5 kg zeleru, 1 – 2 cibule, 1 – 2 papriky a 2 paradajky alebo paradajkový pretlak.
  • Tuhá diéta založená na prerušovanom hladovaní. Táto diéta vám pomôže schudnúť 10 kg len za týždeň, ale môže mať veľa kontraindikácií, takže si dobre premyslite, kým riskujete svoje zdravie v mene chudnutia. Striedajte dni, kedy pijete len minerálku s dňami, kedy vypijete liter mlieka. V jeden z pracovných dní môžete jesť zeleninový šalát alebo ovocie a cez víkend - varené vajce, mäso alebo 100 gramov beztukového tvarohu s kefírom.